sobota 7. mája 2016

8 najčastejších otázok o aniónových vložkách

1. Prečo používať práve aniónové vložky?
2. Existujú aj negatívne účinky aniónových vložiek na organizmus?
3. Ako dlho pôsobia anióny po založení aniónovej vložky alebo intímky?
4. Môžu sa aniónové vložky používať aj počas tehotenstva? Neuškodia bábätku?
5. Kedy a ako používať aniónové vložky?
6. Vyrábajú sa aj aniónové tampóny?
7. Môže aniónové vložky a intímky používať aj úplne zdravá žena?
8. Je možné súčasne s liečbou predpísanou gynekológom alebo urológom používať aj aniónové vložky?

1. Prečo používať práve aniónové vložky?

Aniónové vložky Gentle Day sú výnimočné predovšetkým vďaka ich antibakteriálnym vlastnostiam, ktoré odstraňujú zápaly a zabraňujú rozmnožovaniu kvasiniek.
Najväčšou výhodou používania aniónový vložiek Gentle Day je zdravotný benefit, ktorý je možné získať ich dlhodobým používaním. Aniónové vložky a intímky sa odporúčajú hlavne pri opakovaných infekciách močového ústrojenstva, zápaloch, úniku moču, hemoroidoch, krvácaní konečníka a takisto sú vhodné u žien v období po pôrode.

2. Existujú aj negatívne účinky aniónových vložiek na organizmus?

Anióny majú na naše telo iba priaznivé účinky a nezaťažujú žiaden orgán v tele nežiadúcimi účinkami (ako napr. antimykotiká, ktoré zaťažujú pečeň). Na rozdiel od výplachov pôsobia nepretržite počas celej doby nosenia. Spájajú v sebe tri dôležité vlastnosti, ktoré nenájdete v žiadnom inom produkte – zabezpečujú maximálnu hygienu, poskytujú prevenciu a majú pozitívne účinky na zdravie.

3. Ako dlho pôsobia anióny po založení aniónovej vložky alebo intímky?

Anióny sa aktivujú telesným teplom a vlhkosťou. Počas prvých 12 hodín sa anióny uvoľňujú rovnomerne, potom ich účinok klesá. Celkový nepretržitý účinok aniónov od založenia vložky alebo intímky je 20 hodín. Počas tejto doby ste počas menštruácie chránená pred nežiadúcim rozmnožovaním baktérií, ktoré môžu spôsobovať mykózy, zápaly, zápach. Používaním aniónových intímiek mimo cyklu predchádzate vzniku bakteriálneho výtoku, vzniku zápalov vplyvom oslabenej imunity alebo iného zdravotného problému.

4. Môžu sa aniónové vložky používať aj počas tehotenstva? Neuškodia bábätku?

Tehotenská cukrovka často spôsobuje u budúcich mamičiek opakované mykózy. Aniónové vložky nielen predchádzajú vzniku týchto problémov, ale posilnia imunitu mamičky bez akýchkoľvek vedľajších účinkov. Pôrodné cesty by sa pred pôrodom mali vždy „dezinfikovať“, aby sa bábätko počas pôrodu nenakazilo baktériámi. Nie vždy to pôrodníci stihnú včas – ak sa bábätko ponáhľa. S aniónovými intímkami bude mamička vždy pripravená na pôrod.

5. Kedy a ako používať aniónové vložky?

a.) Počas menštruácie

Používajte denné alebo nočné aniónové vložky podľa intenzity vašej menštruácie. Denné aniónové vložky Gentle Day absorbujú 180 ml a nočné až 200 ml. Na konci vášho cyklu a počas bežných dní môžete použiť intímky.

b.) Pri gynekologických zápaloch, mykózach, urologických zápaloch, únikoch moču 

Mimo cyklu používajte aniónové intímky nepretžite, až kým problémy neustúpia (pri ťažkých stavoch súčasne s liečbou, ktorú vám naordinoval lekár). Jedna aniónová intímka vám postačí na dobu 12 hodín. Počas menštruácie používajte aniónové vložky. Práve klasické vložky, aj napriek ich častej propagácii, ako to najkvalitnejšie na trhu, môžu vyvolávať opakované gynekologické prípadne urologické problémy, keďže sú vyrábané z umelých materiálov, absolútne nepriedušné a baktérie z rozkladajúcej krvi sa na nich rozmnožujú niekoľkonásobne už po 2 hodinách od založenia. Ak sa úspešne zbavíte vašich problémov, ako prevencia vám postačí aniónová intímka.

c.) Počas tehotenstva

Pri opakovaných mykózach vám poslúžia práve aniónové intímky ako prevencia a tesne pred pôrodom ako príprava pôrodných ciest.

d.) V období po pôrode

Aniónové vložky urýchlia zacelenie rán po pôrode, pôsobia protizápalovo a dezinfekčne. Zabránia vzniku možných gynekologických alebo urologických infekcií, aniónová vrstva zároveň zabráni rozkladu krvi a následne vzniku zápachu. Vďaka unikátnej absorpčnej vrstve, ktorú aniónové vložky obsahujú budete mať pocit sucha a pohodlia aj pri nadmernom krvácaní.

e.) Pri hemoroidoch, cystách, zrastoch alebo myómoch 

V tomto prípade začnite s používaním aniónových intímiek mimo cyklu, pričom na 1 deň vám postačí 1 intímka. V období menštruácie pokračujte aniónovými vložkami. Ak sa na vložke objavia zrazeniny alebo kúsky nejakého tkaniva neľakajte sa, je to žiadúci účinok aniónov – vo vašom tele prebieha očistný proces a odumreté tkanivá sa vylučujú. Pri týchto problémoch môže dôjsť aj k intenzívnejšiemu krvácaniu, ktoré sa do 2-3 mesiacov upraví. 

f.) Preventívne použitie aniónových intímiek

Aniónové intímky používajte ako prevenciu najmä v nasledovných prípadoch:
- po plávaní v bazénoch a v mori, po pobyte vo vírivke alebo v saune
- ak máte pocit, že vaša imunita je oslabená (ak ste nachladená alebo máte iné ochorenie, ak beriete antibiotiká) alebo ak ste náchylná k opakovaným mykózam a beriete antikoncepciu
- po pohlavnom styku - anionové intímky vás ochránia pred baktériami a zápalmi, ale neochránia pred nežiadúcim tehotenstvom :)
- ak máte pocit začínajúcich príznakov zápalu alebo infekcie

g.) Pri zápaloch prostaty

Anionové intímky/vložky môžu používať aj muži a deti. V tomto prípade je ale nutné intímku/vložku pred použitím navlhčiť čistou vodou a nechať pôsobiť.

h.) Ostatné možnosti použitia

Pri zápaloch dutín, migrénach, akné, popáleninách do 2. stupňa, ekzémoch, kurích okách. V týchto prípadoch vystrihnete anionový pásik, alebo použijete celú intímku. Poriadne ho navlhčiíte vodou, priložte na postihnuté miesto a nechajte cez noc pôsobiť.

6. Vyrábajú sa aj aniónové tampóny?

Názory odbornej a laickej verejnosti na tému tampóny sú rôzne. Výrobca aniónových vložiek tampóny neodporúča a ani ich nevyrába. Ak sa ich ale neviete vzdať, používajte s nimi zároveň aj aniónové intímky. Sú nenápadné a priaznivo pôsobia na orgány malej panvy aj cez tampón.

7. Môže aniónové vložky a intímky používať aj úplne zdravá žena?

Samozrejme áno, aniónovými vložkami nič nepokazíte, naopak zvýšite úroveň vašej hygieny na maximum a zároveň sa zlepší aj váš pocit pohodlia a komfortu.

8. Je možné súčasne s liečbou predpísanou gynekológom alebo urológom používať aj aniónové vložky?

Áno, práve pomocou aniónov vašu liečbu ešte podporíte a urýchlite. Anióny nemajú vedľajšie účinky.

Gentle Day denné vložky
Gentle Day nočné vložky
Gentle Day intímkyOdporučte článok priateľom:

0 komentárov:

Zverejnenie komentára