pondelok 7. mája 2012

Čo sú anióny?

Vo vzduchu okolo nás sa nachádzajú dva druhy iónov. Kladné a záporné. Záporné ióny sú považované za prospešné pre ľudské telo, zatiaľ čo kladné ióny sú naopak považované za škodlivé.

Kladné ióny sú atómy, ktoré stratili jeden alebo viacero elektrónov v dôsledku vystavenia sa vysokému energetickému vplyvu. Ten môže vzniknúť vďaka pôsobeniu prírodných síl, lesným požiarom, bleskom, pôsobením ultrafialovej alebo mikrovlnnej radiácii.

Anióny

Záporné ióny, čiže anióny, sú atómy alebo molekuly, ktoré majú viac elektrónov ako protónov a vydávajú záporné náboje. Vyskytujú sa voľne v ovzduší, no najmä v prírode, v lesoch a ich najväčšiu koncentráciu môžme nájsť v blízkosti mora alebo vodopádov.

Anióny sú bezfarebné a voľným okom neviditeľné. Sú schopné priťahovať zo vzduchu rôzne mikročastice. Takisto dokážu ničiť vírusy nabitými elektrónmi, odstraňovať prach a prenikať do buniek mikróbov a ničiť ich.

Ak je ľudské telo vystavené nedostatku aniónov, mení sa aj chemické zloženie tela a tieto zmeny vedú k depresiám, fyzickej únave a úzkosti.

Gentle Day denné vložky
Gentle Day nočné vložky
Gentle Day intímkyOdporučte článok priateľom:

0 komentárov:

Zverejnenie komentára